22Bet – Искрен преглед на најдобрата книшка

22Bet е релативно млада онлајн обложувалница; страницата започна во 2018 година. Сепак, изгради одлична репутација за себе за релативно кратко време и привлече огромен број клиенти. Веб -страницата се стреми да биде дестинација за коцкање преку Интернет и за таа цел нуди огромен асортиман на производи, како што се казино и бинго -страница, покрај спортските обложувалници. Сепак, ако сте тука во Best Bookie тогаш најверојатно вашиот примарен интерес е спортско обложување, и тоа е она на што ќе се фокусираме во овој преглед на 22Bet.

Брза навигација

Регистрацијата на 22Bet е брза и лесна

Процесот на регистрација на 22Bet е импресивно јасен. Само кликнете на копчето „Регистрација“ што се наоѓа на врвот на секоја страница за да започнете.

Од вас ќе биде побарано да пополните многу едноставна форма. Едноставно наведете ја вашата е -адреса, твоето целосно име, и изберете лозинка. Исто така, ќе треба да изберете од паѓачките списоци на земји и валути. Вреди да се напомене дека постојат неколку достапни валути, вклучувајќи криптовалути.

5/5

100 до 122 €

Многу спортски пазари

Брзи плаќања

Потоа треба да наведете број за мобилен телефон, и ќе ви биде испратена СМС -порака со код за потврда. Откако ќе го внесете кодот на страницата и ќе го потврдите вашиот телефонски број, ќе ви биде доделен број на сметка и ќе ви испрати е -пошта за потврда. Потоа треба да кликнете на врската во таа е -пошта за да ја потврдите регистрацијата на 22Bet. Тогаш вашата сметка е подготвена за употреба и ќе можете да го направите вашиот прв депозит и да започнете со обложување.

 Бонус 22Bet – Великодушни бонуси за спортско обложување и казино

Како член на 22Bet, ќе можете да искористите многу бонуси и промоции, започнувајќи со дарежлив бонус за добредојде. Точниот бонус ќе се разликува малку во зависност од тоа во која земја се наоѓате, но на повеќето луѓе ќе им биде понуден 100% бонус при првиот депозит. На пример, во Канада има 100% до 300 УСД ако направите прв депозит од најмалку 2 УСД.

Условите и условите за бонусот 22Bet се крајно фер. Износот на бонусот има барања за обложување од 5x кои мора да се исполнат преку акумулаторски облози. Понатаму, секој акумулациски облог мора да содржи најмалку три селекции и најмалку три селекции треба да имаат коефициент од 1,40 или повисок. Понатаму, бонусот мора да се обложи во рок од 7 дена. 22Bet, исто така, инсистира клиентите да завршат процедура за верификација на идентитет пред да можат да повлечат, затоа, од витално значење е да се регистрирате користејќи вистински детали.

Единствената негативна точка во врска со овој бонус е тоа што тој автоматски се кредитира со првиот депозит, освен ако не го означите полето означено „Не сакам никакви бонуси“. Сепак, тоа е дарежлива понуда и онаа што повеќето луѓе ќе сакаат да ја искористат.

Има многу повеќе бонуси достапни на спортската книга 22Bet, како што е бонус за претовар во петок од 100% до 150 американски долари, бонус ако постигнете серија на порази на облози, неделен бонус за попуст, и зголемување на залог на акумулатор. Веб -страницата редовно лансира повеќе бонус понуди и тие ќе ве контактираат со сите детали што ви се потребни.

Мобилен 22Bet – Лесно обложување во движење со апликацијата 22Bet

Оние кои редовно ставаат облози од својот паметен телефон или таблет уред нема да бидат разочарани од опциите на 22Bet. Можете едноставно да пристапите до спортската книга преку мобилната веб -страница 22bet или можете да преземете специјална апликација за Android или iOS. И двете опции ви ја обезбедуваат целата функционалност на веб -страницата на работната површина, така што во крајна линија е прашање на личен избор. Апликациите може да обезбедат малку побрз пристап, но мобилната веб -страница нема да искористи простор за складирање на вашиот уред.

Нема потреба да креирате специјална мобилна сметка на 22Bet; можете да ги користите истите ингеренциите како и на вашиот компјутер. Ова значи дека с long додека имате пристап до уред поврзан на Интернет, можете да пристапите до вашата сметка и да вложувате облози речиси во секое време. Понатаму, гледајќи го корисничкиот интерфејс за мобилни телефони, јасно е дека многу размисли за неговиот дизајн, осигурувајќи дека е можно лесно да се депонираат и повлечат, бараат бонуси, и се разбира, ставете облози.

Мобилната понуда е толку комплетна што навистина нема потреба да посетувате 22Bet од десктоп уред ако не сакате. Како таква, тоа е совршен избор за оние кои претпочитаат да се обложуваат од своите паметни телефони или таблети.

Неверојатен опсег на спортови и пазари

Опсегот на спортови опфатени на 22Bet е навистина импресивен. Секако, обложувалницата нуди пазари за сите поголеми спортови, како што е кошарката, Американски фудбал, фудбал, Тенис, голф и така натаму. Сепак, тие одат многу подалеку од ова. Колку и да е нејасен спортот на кој сакате да се обложувате, постои одлична шанса да најдете пазари на 22Bet.

Целосната листа на спортови е:

 • Стрелаштво
 • атлетика
 • американски фудбал
 • Австралиски правила
 • Бадминтон
 • Бејзбол
 • Кошарка
 • Одбојка на плажа
 • Тркачки велосипеди
 • Билијард
 • Чаши
 • Бокс
 • Трки со кану
 • Шах
 • Крикет
 • Пикадо
 • Нуркање
 • Коњизмот
 • Е-Спорт
 • Мечување
 • Хокеј на трева
 • Риболов
 • Фолбол
 • Фудбал
 • Формула 1
 • Футсал
 • Галски фудбал
 • Greyhound AntePost
 • Грејхаунд трки
 • Гимнастика
 • Ракомет
 • Возење со коњи
 • Horseracing AntePost
 • Хурлинг
 • Хокеј на мраз
 • Џудо
 • Карате
 • Боречки вештини
 • Модерен петобој
 • Мотоцикли
 • Олимпијада
 • Политика
 • Веслање
 • Рагби
 • Пловење
 • Пукање
 • Скејтборд
 • Снукер
 • Софтбол
 • Специјални облози
 • Спортско качување
 • Сквош
 • Сурфање
 • Пливање
 • Пинг Понг
 • Таеквондо
 • Тенис
 • Триатлон
 • Каснување
 • Trotting AntePost
 • ТВ-игри
 • УФЦ
 • Одбојка
 • Ватерполо
 • Времето
 • Кревање тежина
 • Борење

Во сите овие спортови, 22Bet успева да покрие неверојатен број на лиги, натпревари и други настани од целиот свет. Ова значи дека не сте ограничени да се обложувате само на големите лиги. На пример, ако сте fanубител на хокеј на мраз, секако дека ќе можете да се обложите на американскиот НХЛ. Сепак, може да се обложувате и на лиги низ Европа, вклучувајќи многу пониски поделби. Слично на тоа, Спортската книга не нуди само кошаркарски коефициенти за НБА, но и на лиги во Европа, Јужна Америка и Азија. Дури и ако гледате на спортот со релативно мала бројка на следбеници, како што се мечување или софтбол, ќе откриете дека нема недостаток на лиги и натпревари за обложување. Ова е навистина импресивно и дури и многу од најпознатите книговодители не успеваат да опфатат толку голем опсег.

Истото може да се каже и за бројот на достапни пазари за обложување. На пример, типичен НБА натпревар честопати ќе има на располагање повеќе од 600 пазари за обложување. Тие, се разбира, ги вклучуваат сите редовни, како што е линијата за пари, се шири, и вкупно, но има многу повеќе за откривање. Findе најдете огромен број облози за предлози, од кои некои се навистина креативни, и едвај има аспект на играта за кој не можете да се обложувате. Овој огромен избор на пазари за обложување е достапен за сите големи спортови, но без разлика за кој спорт ве интересира, ќе најдете многу опции.

22Bet исто така има посебен дел од страницата за она што го нарекува „долгорочни облози“. Ова е многу слично со она што многу букмејкери го означуваат како идни облози; тие се едноставно пазари што се однесуваат на настани што се одржуваат во далечна иднина. На пример, може да се обложувате кој ќе заврши во првата половина од лигата во следната сезона во различни спортови. Постои дополнителен дел од страницата посветен на обложување во живо. Повеќето настани нудат широк спектар на пазари за обложување во живо, полн со коефициенти што се ажурираат во реално време и ажурирања во живо од настанот. Накратко, покривањето на спортот и пазарите на 22Bet е с that што му треба на секој за целосно искуство во спортско обложување.

Грижете се за сите ваши потреби за коцкање

Ако уживате во спортско обложување, тогаш постои голема шанса да уживате во други форми на коцкање преку Интернет и една од најголемите работи за 22Bet е тоа што нуди с everything што може да ви треба од една сметка. На пример, страницата е дом на казиното 22Bet со слотови и RNG игри од огромен број програмери, вклучувајќи некои од најдобрите во индустријата како што се Microgaming и NetEnt. Исто така, има спакувано казино за дилери во живо, напојувано од провајдери како што се Evolution Gaming и Pragmatic Play. Таму ќе ги најдете сите стандардни казино игри со карти и маси (блек џек, рулет, бакарат, итн) како и многу наслови на гејмешу, кои се совршени за обични играчи.

Фановите на Бинго сигурно ќе ја сакаат понудата на 22Bet со игри од многу од најдобрите развивачи, како што се MGA и Zitro. Има традиционално бинго, како и slingo, и игрите се одвиваат деноноќно. Обичните играчи исто така ќе уживаат во делот 22Игри, каде што има избор на игри на лотарија, игри со коцки, аркадни игри, гребење картички, и така натаму.

Има многу повеќе за откривање на страницата 22Bet и сите типови на коцкари сигурно ќе најдат се што може да им треба.

22Bet е навистина букмејкер што навистина се истакнува

Нашиот заклучок од 22Bet е дека е еден од најимпресивните онлајн обложувалници што сме ги виделе. Речиси е без конкуренција во однос на тоа колку спортови опфаќа и опсегот на понудени пазари за обложување. Понатаму, на сите клиенти им се нудат многу редовни бонус понуди, од кои повеќето се исклучително дарежливи. Пополнувањето на сето тоа е фантастична колекција на други производи, осигурувајќи дека никогаш нема да морате да барате на друго место за вашите потреби за коцкање.

Повеќе прегледи од Bookie Best