Мелбет – Искрен преглед на најдобрата книшка

Мелбет е основана во 2012 година и е во сопственост на Аленесро Рибар., и високо почитувана обложувалница која привлекува клиенти преку својата широка палета на пазари на бројни спортови и неговите великодушни коефициенти. Членовите на Мелбет, исто така, ќе можат да ги користат многуте други производи на компанијата, како што е нејзината страница за казино и бинго, додека има многу бонуси и промоции за искористување. Во овој преглед, ние ќе го покриеме сето она што треба да го знаете за спортската книга за да знаете точно што да очекувате.

Брза навигација

Регистрацијата на Мелбет е брза и лесна

Мелбет им дава на новите клиенти три начини за регистрација на сметка, од кои секоја е брза и лесна, и секој сигурно ќе најде барем еден што со задоволство ќе го користи.

Најбрзата опција е регистрацијата „со еден клик“. С All што треба да направите е да ја изберете вашата земја и претпочитаната валута и да кликнете на „Регистрирај се“. Веб -страницата потоа ви генерира корисничко име и лозинка, за што е важно да се запише, а потоа сметката е подготвена за употреба. Можете да продолжите директно до правење депозит, користејќи еден од околу 50 начини на плаќање, и побарајте го вашиот бонус за добредојде.

5/5

100% бонус До 100 евра

Бесплатни облози

Лесни депозити

Можете исто така да го користите потрадиционалниот метод за регистрација користејќи ја вашата е -пошта. Едноставно пополнете го формуларот, обезбедување основни детали како што сте вие ​​каде живеете и вашите информации за контакт, изберете корисничко име и лозинка, и кликнете на „Регистрирај се“. Конечно, тие исто така ви дозволуваат брзо да се регистрирате користејќи разни социјални мрежи и услуги за пораки, имено: В.К, Google, Однокласници, Mail.ru, Yandex, и Телеграма.

Без оглед на тоа кој метод ќе го одберете, вашата сметка ќе биде креирана за неколку секунди и ќе можете да обложувате за неколку минути.

Бонус MELBet – Великодушни бонуси за спортско обложување и казино

Бонусите на Мелбет се одлична вредност за парите и има многу од нив да ги искористите, веднаш од моментот кога ќе се придружите. На сите нови членови им се нуди бонус за прв депозит за да им помогне да започнат, чија точна големина ќе зависи од вашата земја и избраната валута. На пример, Канаѓаните можат да бараат 100% бонус до 150 американски долари со нивниот прв депозит од најмалку 1 долар.

Парите за бонус се кредитираат автоматски со првиот депозит, затоа, бидете свесни дека треба да се откажете од тоа ако не го сакате. Доаѓа со многу фер барања за обложување. Бонусот мора да се обложи пет пати во акумулаторски облози. Секој од акумулаторските облози мора да вклучува минимум три настани, а најмалку три од настаните мора да имаат коефициент од 1,40 или повисока. Овие барања мора да бидат исполнети во целост пред да биде можно да се повлече. Понатаму, клиентите мора да завршат постапка за KYC (Запознајте го вашиот клиент) и проверете го нивниот идентитет. Затоа, важно е да се користат вистински детали при креирање сметка.

Членовите потоа ќе можат да ги искористат предностите на многу повеќе бонуси и промоции. На пример, често има специјални понуди за акумулаторски облози, особено кога се случуваат големи настани, како што е фудбалски турнир. Исто така, има многу шанси да уживате во понудите за поврат на готовина, дополнителни бонуси за депозит, се зголемуваат шансите, и така натаму. Дефинитивно вреди да се внимава на страницата за промоции на Мелбет за да се осигурате дека нема да пропуштите.

MelBet на мобилен – Лесно обложување во движење

Оние кои редовно ставаат облози од своите паметни телефони или таблет уреди, со задоволство ќе слушнат дека ова е исклучително лесно како член на Мелбет. Опциите за мобилни телефони Melbet вклучуваат веб -страница за мобилни и наменети апликации и за iOS и за Android. Сите три методи ви овозможуваат целосен пристап до с that што нуди спортската книга со само неколку допири на вашиот екран.

Ова значи дека за неколку секунди можете да ги искористите илјадниците понудени пазари за обложување, додајте облози на вашата ливче за обложување и ставете ги облозите. Можете исто така да ги искористите многуте други ресурси на страницата, како што се статистиката и историските резултати, и секако коефициентите во живо. Ова значи дека кога гледате настан, можете брзо и лесно да ставите облози во игра, и искористете ги сите можности за обложување што може да ги видите.

Поважно, нема потреба да поставувате посебна сметка за обложување преку мобилен телефон. Можете да се најавите користејќи ги вашите редовни ингеренциите и ќе имате брз пристап до сето она што го нуди вашата сметка, како што се вашите средства. Исто така, ќе можете лесно да депонирате и повлечете, а повремено може да најдете и специјални бонус понуди за мобилни обложувалници.

На крајот на краиштата, дали ќе изберете да ја користите мобилната апликација или веб -страницата за мобилни телефони, ќе зависи од личните преференции. И двете обезбедуваат пристап до ист опсег на карактеристики и двете се исклучително добро дизајнирани и лесни за корисниците, дури и кога користите многу мал екран. Апликациите може да обезбедат малку побрз пристап, но ќе користат простор за складирање. И двете овозможуваат одреден степен на прилагодување, како на пример дали да се прикажува уплатницата за обложување на дното на екранот во секое време и кој формат на коефициенти се користи, што значи дека ќе можете да го прилагодите искуството на вашите желби.

Маси на пазари за обложување на секој спорт што може да се замисли

Спортската и пазарната покриеност на Мелбет е извонредна. Во секое дадено време, ќе видите дека тие нудат пазари за илјадници настани што се случуваат низ целиот свет. Се чини дека ниту еден спорт или лига не е премногу нејасен за обложувалницата и излегува од својот пат да ги понуди сите пазари што некому би можеле да му се потребни. Спортските спортови вклучуваат:

 • Стрелаштво
 • атлетика
 • американски фудбал
 • Австралиски правила
 • Авто трка
 • Бадминтон
 • Бејзбол
 • Кошарка
 • Одбојка на плажа
 • Тркачки велосипеди
 • Билијард
 • Чаши
 • Бокс
 • Трки со кану
 • Шах
 • Крикет
 • Пикадо
 • Нуркање
 • Коњизмот
 • Е-Спорт
 • Мечување
 • Хокеј на трева
 • Фолбол
 • Фудбал
 • Формула 1
 • Футсал
 • Галски фудбал
 • Голф
 • Greyhound AntePost
 • Грејхаунд трки
 • Гимнастика
 • Ракомет
 • Возење со коњи
 • Horseracing AntePost
 • Хурлинг
 • Хокеј на мраз
 • Џудо
 • Карате
 • Кеирин
 • Лакрос
 • Лотарија
 • Боречки вештини
 • Модерен петобој
 • Моторни спортови
 • Нетбол
 • Олимпијада
 • Песапало
 • Политика
 • Веслање
 • Рагби
 • Пловење
 • Пукање
 • Скејтборд
 • Снукер
 • Софтбол
 • Специјални облози
 • Брза патека
 • Спортско качување
 • Сквош
 • Сурфање
 • Пливање
 • Пинг Понг
 • Таеквондо
 • Тенис
 • Ова
 • Триатлон
 • Каснување
 • Trotting AntePost
 • ТВ-игри
 • УФЦ
 • Одбојка
 • Ватерполо
 • Времето
 • Кревање тежина
 • Борење

Без разлика на кој спорт се обложувате, без разлика дали тоа е фудбал или нешто помалку популарно, како што е подот, повеќе од веројатно е дека е достапна специфичната лига и настан за кој сте заинтересирани. Мелбет навистина покрива настани низ целиот свет, а не само големите лиги и турнири, како што е НБА или англиската Премиер лига. Тоа е многу импресивен подвиг и оној што сите обложувалници сигурно ќе го ценат.

Слична е ситуацијата во однос на опсегот на достапни пазари. Findе најдете многу повеќе во понуда отколку основните облози за парична линија. Всушност, не е невообичаено да се најдат стотици пазари достапни за поголемите настани. Овие ќе вклучуваат вкупно обложување, хендикеп, резултат, и маси на облози за предлог играч/тим. Исто така, постојат бројни пазари на турнири и лиги, и секако пазарите во игра. Помеѓу сите нив, сигурно ќе го најдете облогот што го барате.

Ако сте заинтересирани за целосно пазари, тогаш, исто така, вреди да се погледне во делот „Долгорочни облози“. Како што сугерира името, ова се пазари за настани што се случуваат некаде во иднина, како што е следното Светско првенство во ФИФА или следните Олимписки игри. Со други зборови, Мелбет навистина има с everything што може да му треба на astубителот на спортско обложување.

Многу повеќе за откривање

Како член на Мелбет, има многу повеќе што можете да откриете на веб -страницата. На пример, Казиното Мелбет е дом на илјадници игри од многу врвни програмери како што е Нетент, iSoftBet, и прагматична игра. Исто така, постои неверојатно казино за дилери во живо, напојувано од бројни даватели, вклучително и Еволуција, Автентично играње игри, и Езуги, осигурувајќи дека има нешто за секој вкус. Оние кои уживаат во игри со аркаден стил ќе ја сакаат страницата Melbet Fast Games. Преполн е со обични игри, како што се гребење карти и игри со коцки кои можат да обезбедат часови забава.

Исто така постои и целосна бинго страница каде што игрите се одржуваат на секои неколку минути. Може да играте 90-топки, 75-топка, Бинго со 30 топки и повеќе. Постојат и игри со slingo, и бинго игри со еден играч што можете да ги започнете кога сакате. Некои од наградните фондови се огромни и цените на билетите се генерално многу ниски.

Неверојатно, има уште повеќе за откривање, како што е покер, ТВ игри, виртуелни спортови, и Тото. Накратко, без разлика во кој тип на коцкање уживате, Мелбет ти го покрива.

Природен дом за спортски обложувалници

Заклучокот за најдобрата книга Мелбет е дека навистина има с everything што некогаш би можело да му треба на спортската обложувалница. Малку е веројатно дека спортската книга нема да нуди пазари за спортот и настани за кои сте заинтересирани да се обложувате. Понатаму, шансите често се крајно дарежливи, давајќи ви шанса да победите уште малку. Во исто време, може да имате корист од некои фантастични бонуси и промоции, и процесот на поставување облози е крајно лесен за корисниците. Како таква, ние веруваме дека Мелбет, секако, вреди да се погледне одблизу од страна на секој што бара нов обложувач, на кој може да се обложуваат.

Повеќе прегледи од Bookie Best