Брза навигација

Најдобрите обложувалници за 2024 - Нашата листа на најдобри обложувалници

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

Како ги разгледуваме онлајн обложувалниците за да ви ги донесат најдобрите обложувалници

Пред да ви препорача кладилница, го подложуваме на детален процес на проверка. На тој начин можеме да ви го донесеме само најдоброто од нив и да ги отстраниме оние што се подеднакви. Постојат неколку фази за ова и тој е дизајниран да го испита секој аспект од онлајн обложувалницата, од процесот на пријавување до опсегот на можности за обложување, бонуси, и повеќе.

Доверливост

Кога ставате облози на онлајн обложувалници, од суштинско значење е да знаете дека можете да и верувате на страницата. Има многу органи за коцкање кои ги регулираат онлајн обложувалниците, како што е Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство, Органот за игри на среќа на Малта и Владата на Курасао. Ние ќе препорачаме обложувачница само ако поседува лиценца од реномирана орган. Само на овој начин можете да бидете сигурни дека вашите пари и приватност ќе бидат заштитени и дека веб-локацијата не е измама.

Спорт & Пазари за обложување

Откако ќе се увериме дека обложувалницата е легитимна, ќе почнеме да го разгледуваме опсегот на спортови што ги опфаќа и пазарите што се нудат; после се, нема смисла да се препорача букмејкер кој не нуди многу можности за обложување. Додека скоро сите онлајн обложувалници ќе ги покриваат главните спортови, како што е фудбалот, кошарка, хокеј, и така натаму, многу обложувалници го надминуваат ова и нудат пазари за обложување на помалку популарни спортови, како што е бадминтонот, ракометот, снукер, и многу повеќе.

Не е важен само опсегот на спортови, но и опсегот на пазари. Сите обложувалници ќе нудат основни пазари, како парична линија, збирки и распространет обложување. Сепак, ги бараме обложувалниците кои нудат многу повеќе од ова, давајќи им на клиентите можност да се обложуваат на кој било аспект од спортски настан што тие го сакаат. Исто така, сакаме да видиме добар избор на облози за предлог, директни пазари, пазари за игри и пазари во игра, осигурувајќи дека имате флексибилност за обложување колку што ви треба.

 • Поседување лиценца за работа
 • Безбедност
 • Корисничко искуство
 • Бонус понуди
 • Достапна понуда за спорт и пазар
 • Шансите
 • Обложување во живо и пренос во живо
 • Решенија за мобилна платформа
 • Депозит & Опции за повлекување
 • Поддршка за корисници

Бонусите за обложување & Промоции

Сите добри обложувалници ќе понудат голем број бонуси и промоции на своите клиенти; сепак, не се сите бонуси подеднакво креирани. Ги разгледуваме сите достапни бонуси во големи детали, почнувајќи од понудите за регистрација на обложувалниците. Неизбежно е сите бонуси да доаѓаат со услови и услови, поради што ги проверуваме внимателно за да се осигураме дека се фер. Нема смисла да барате бонус само за потоа да откриете дека никогаш не можете да ги исполните условите за обложување, така што никогаш нема да можете да ги повлечете вашите добивки.

Ова важи за сите бонуси, не само понудите за регистрација на обложувалниците. Може да има понуди за акумулаторски облози, понуди за враќање на готовина, шеми за лојалност, и така натаму. При преглед на обложувачница, ги разгледуваме сите детално за да се осигураме дека тие претставуваат добра вредност за парите и нудат некои вистински придобивки.

 • Најдобра понуда за спортско обложување - 22залог
 • Најлесните услови за обложување бонус - 1xBet
 • Најдобра понуда за враќање на готовина - Unibet
 • Зголемени шанси - 1xBet
 • Најдобар ВИП клуб / Програма за лојалност - bet365
 • Бесплатни понуди за обложување - bet365

100% до:
€/$100
Бонус за добредојде
* Само нови клиенти.

Мобилно обложување & Искуство на клиентите

Лесно е да се занемари колку е важен дизајнот на веб-страницата кога се обидувате да ги најдете најдобрите обложувалници. Ако обложувач нуди илјадници пазари на стотици спортови, тогаш од витално значење е страницата да биде добро дизајнирана и лесна за навигација. Ова се однесува на секој аспект од користењето на букмејкерот, од моментот кога ќе се приклучите. Затоа започнете со прегледување на процесот на регистрација; ние се осигуруваме дека тоа е едноставно и дека обложувалницата бара само разумна количина на информации.

Денес, повеќето спортски обложувачи ќе сакаат да можат лесно да ставаат облози од нивните мобилни уреди. Исклучително е корисен во различни контексти, особено кога гледате натпревар во живо. Многу внимателно ги разгледуваме апликациите за обложувалници и мобилните веб-страници. Надвор од проверката дека е можно мобилни обложување, ние исто така сакаме да видиме дека мобилните апликации/веб-страници се добро дизајнирани, нудат целосен опсег на функционалност, и дозволете им на играчите лесно да ставаат облози во движење.

Најдобрите мобилни апликации за обложување за AndroidНајдобрите мобилни апликации за обложување за iOS
1. bet3651. bet365
2. Unibet2. bwin
3. 22Обложувајте се3. 1xBet

Депозити & повлекувања – Плаќања & Безбедност

Не постои начин да можете да ставате облози без претходно да депонирате средства на вашата онлајн сметка за обложување. Сепак, ова е разбирливо нешто што прави многу луѓе нервозни. Затоа внимателно ги разгледуваме сите понудени начини на плаќање. Не само што проверуваме дали сите се почитувани, безбедно, и безбеден, но, исто така, сакаме да видиме дека има опсег за да се задоволат потребите на сите. Најдобрите обложувалници ќе понудат многу повеќе од само плаќање со кредитна и дебитна картичка; треба да можете да користите и низа е-паричници, припејд картички, мобилни системи за плаќање, брзи банкарски трансфери, жични трансфери, па дури и криптовалути.

Надвор од начините на плаќање, ги проверуваме и времињата на трансакциите. Депозитите треба да бидат моментални, барем со огромното мнозинство на начини на плаќање, додека барањата за повлекување треба да се обработат брзо за да не останете да ги чекате вашите добивки. Покрај тоа, ќе ја разгледаме политиката за повлекување за да видиме дали има некои ограничувања, како што е месечна капа, и ако е така дали се фер и во согласност со стандардите на индустријата.

Банкарски решенија за депозити & Повлекувања
Метод за плаќањеТипмин. ДепозитМакс. ДепозитНадоместоциВреме на повлекување
е-паричник10-30 €/$променливабрдо 24 часови
е-паричник10-30 €/$променливабр1-3 денови
е-паричник20-30 €/$променливабр1-5 денови
криптовалутапроменливапроменливабр1-7 денови
банкарски картички1-10 €/$променливабр3-5 денови
банкарски трансакции30 €/$променливабр3-7 денови

Услуги на клиентите

Дури и кога се обложувате со најдобриот онлајн обложувач, може да имате проблеми од време на време или само да имате прашање на кое треба да одговорите. Затоа внимателно ја разгледуваме корисничката поддршка што ја нудат обложувалниците. Покрај разгледувањето на деловите за помош на сајтовите, да се осигури дека тие се детални и информациите се презентирани на јасен начин, ќе ги разгледаме начините на кои може да се контактира со поддршката за корисници и нивното работно време. Сакаме да се увериме дека тимот за поддршка на клиенти брзо реагира, дека е учтиво, и дека дава јасни и корисни совети.

Добрите

 • Вашите чувствителни податоци се безбедни
 • Обезбедете депозити и повлекувања
 • Без мака, директен веб-пристап

Конс

 • Вашите лични податоци може да паднат во погрешни раце
 • Одложени исплати
 • Услугата за клиенти не е достапна кога е потребно

Вкупен пласман

По разгледувањето на сите горенаведени фактори, потоа ќе му дадеме на обложувалницата севкупен рејтинг и препорака. Ова не значи дека ги набројуваме сите обложувалници што ги испитуваме, бидејќи нема да препорачаме ниту еден што не е доволно добар. Сепак, по испитувањето на сето горенаведено ако мислиме дека заслужува да биде препознаен како еден од најдобрите обложувалници, тогаш ќе ви напишеме целосна рецензија за да ја прочитате. Одвојте малку време за да прочитате неколку од нашите критики и сигурни сме дека ќе го најдете вашиот совршен онлајн обложувач.

Водич за бонуси на најдобрите обложувачници

Како што споменавме, сите онлајн обложувалници ќе им понудат на клиентите бонуси. Има бонуси за добредојде кои помагаат да се привлечат нови клиенти, а потоа и многу повеќе бонуси и промоции кои служат како поттик за постојано враќање назад. Сепак, свесни сме дека светот на бонусите за обложувалници може да биде малку збунувачки на почетокот, особено во однос на условите за обложување, па еве краток водич за сè што треба да знаете.

Најчестиот бонус на кој ќе наидете е бонус за регистрација. Обложувач ќе понуди да одговара на вашиот прв депозит до одредена сума, осигурувајќи дека имате многу средства на вашата сметка. На пример, може да видите нешто слично 100% до $100, што значи дека тие ќе одговараат на вашиот депозит до $100, т.е. депозит $100 и имаат $200 во вашата сметка. Понекогаш овие бонуси се уште поголеми, 150% или дури 200%.

Ако онлајн обложувалницата не понуди бонус за прв депозит како понуда за регистрација, најверојатно ќе ви понуди некоја форма на бесплатен облог или усогласен облог. На пример, ако направите а $5 залог, тогаш ќе ти дадат друга $5 залог бесплатно. Понекогаш понудата може да биде уште подарежлива и да ви понуди двоен или троен облог, или дури и повеќе облози.

За жал, нема да добијат сите облози што ги ставате. За да помогне и надомести за ова, многу онлајн обложувалници ќе ви понудат поврат на готовина на вашиот прв облог или облог за замена доколку изгуби. На пример, ако изгубите а $10 обложете се дека тимот ќе победи, тогаш ќе имате шанса да поставите друга $10 залог од слична природа.

Многу онлајн обложувалници нудат некаква форма на промоции за зголемени шанси. Ова може да биде едноставно како што тие нудат особено дарежливи шанси за одредена игра или настан, или може да биде малку покомплицирано и да вклучува зголемени коефициенти на облозите со акумулатор (кога ќе комбинирате многу облози). Често, овие се достапни секоја недела, особено на големите спортски лиги.

Условите и правилата за бонус се објаснети

Секој бонус што ќе ви биде понуден ќе биде прикачен со правила и услови. Од витално значење е да ги разберете овие како да не се исполнети, обложувачот може да има право да го конфискува бонусот и сите поврзани добивки.

Услов за обложување е колку треба да се обложите пред да можете да направите повлекување. Тоа обично се изразува како повеќекратно од износот на бонусот, на пример 5x. Ова значи дека ако прифатите а $50 бонус со 5x барања за обложување, тогаш ќе треба да се обложите $250 да ги исполни барањата.

Ова може да звучи како да сте обложиле огромни суми за да ги исполните барањата за обложување. Сепак, најчесто ќе можете да ги искористите сите добивки кои произлегуваат од бонус за да ги исполните барањата. Затоа, ако ставате победнички облози, можете едноставно да ги искористите добивките од нив за да поставите повеќе облози и да работите на исполнување на барањата.

Ќе видите некои дополнителни ограничувања. На пример, често ќе има одредби за коефициентот на квалификациските облози. На пример, условите може да наведат дека шансите мора да бидат 1.40 или повисоко. Со други зборови, ако ставате облози со коефициент помал од тоа, тогаш облогот нема да се смета за барањата за обложување. Понатаму, може да биде ограничена на одредени видови облози. На пример, можеби ќе треба да користите само акумулаторски облози со минимален број настани и минимални коефициенти.

Има уште неколку работи за кои треба да бидете свесни. Многу често, ќе мора да ги исполните барањата за обложување во дадена временска рамка. Исто така, ќе мора да бидете свесни за потенцијалот на злоупотреба на бонуси, на пример, создавање на повеќе сметки за барање повеќе бонуси. Сепак, сето ова ќе биде јасно објаснето во условите за бонусот, затоа не заборавајте да одвоите време да ги прочитате пред да прифатите бонус.

Вашата порта до најдобрите онлајн обложувалници

Работевме напорно за да ги собереме сите ресурси што може да ви бидат потребни за да ги најдете најдобрите обложувалници наоколу. Нашата страница е апсолутно преполна со информации и ние ја ажурираме на многу редовна основа. Ако барате ново место за обложување, потоа одвојте малку време да истражувате и уверени сме дека наскоро ќе ги поддржувате вашите омилени играчи и тимови во фантастична онлајн обложувалница.

Повеќе критики од Bookie Best