Navigacion i shpejtë

Libëristët më të mirë për 2024 - Lista jonë e faqeve kryesore të basteve

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

Si i rishikojmë libralidhësit në internet për t'ju sjellë librat më të mirë

Përpara se t'ju rekomandojë një libralidhës, ne i nënshtrojmë një procesi të detajuar vetingu. Në këtë mënyrë ne jemi në gjendje t'ju sjellim vetëm më të mirat prej tyre dhe t'i zhdukim ato që janë nën nivelin. Ka disa faza për këtë dhe është projektuar për të shqyrtuar çdo aspekt të librit të librave online, nga procesi i regjistrimit në gamën e mundësive të basteve, bonuse, dhe me shume.

Besueshmëria

Kur vendosni baste në prezantuesit online, është thelbësore të dini se mund t'i besoni sajtit. Ka shumë autoritete të lojërave të fatit që rregullojnë basteshkruesit në internet, siç është Komisioni i Kumarit të Mbretërisë së Bashkuar, Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Qeveria e Curacaos. Ne do t'i rekomandojmë një libralidhës vetëm nëse ka një licencë nga një autoritet me reputacion. Vetëm në këtë mënyrë mund të jeni të sigurt se paratë dhe privatësia juaj do të mbrohen dhe se faqja e internetit nuk është një mashtrim.

Sportive & Tregjet e basteve

Pasi të jemi të sigurt se aksionari është i ligjshëm, ne do të fillojmë të shikojmë gamën e sporteve që mbulon dhe tregjet që ofrohen; pas te gjithave, nuk ka kuptim të rekomandosh një bastevënës që nuk ofron shumë mundësi bastesh. Ndërsa pothuajse të gjithë basteshkruesit online do të mbulojnë sportet kryesore, siç është futbolli, basketbolli, hokej, dhe kështu me radhë, shumë libralidhës shkojnë përtej kësaj dhe ofrojnë tregje bastesh për sportet më pak të njohura, të tilla si badmintoni, hendboll, snooker, dhe shumë të tjera.

Nuk është vetëm diapazoni i sporteve që është i rëndësishëm, por edhe gamën e tregjeve. Të gjithë krijuesit e basteve do të ofrojnë tregje bazë, të tilla si linja e parave, totalet dhe bastet e shpërndara. Megjithatë, ne kërkojmë për libralidhësit që ofrojnë shumë më tepër se kaq, duke u dhënë klientëve mundësinë për të vënë bast në çdo aspekt të një ngjarje sportive që ata dëshirojnë. Ne gjithashtu na pëlqen të shohim një përzgjedhje të mirë për bastet e propozimeve, tregjet e drejtpërdrejta, tregjet e lojërave dhe tregjet në lojë, duke siguruar që të keni aq fleksibilitet bastesh sa ju nevojitet.

 • Posedimi i Licencës së Operimit
 • Siguria
 • Eksperienca e perdoruesit
 • Oferta bonus
 • Oferta e disponueshme për sporte dhe treg
 • Shanset
 • Baste Live dhe Live Streaming
 • Zgjidhjet e platformës celulare
 • Depozitë & Opsionet e tërheqjes
 • Mbështetja e Klientit

Bonuset e basteve & Promovimet

Të gjithë rezervistët e mirë do të ofrojnë një numër bonusesh dhe promovimesh për klientët e tyre; megjithatë, jo të gjitha bonuset krijohen në mënyrë të barabartë. Ne i shikojmë të gjitha bonuset e disponueshme në detaje, duke filluar me ofertat e regjistrimit të librave. Është e pashmangshme që të gjitha bonuset të vijnë me terma dhe kushte, kjo është arsyeja pse ne i kontrollojmë ato me kujdes për t'u siguruar që ato janë të drejta. Nuk ka kuptim të pretendoni një bonus vetëm për të zbuluar se nuk mund të përmbushni kurrë kërkesat e bastit, kështu që nuk do të jeni në gjendje të tërhiqni kurrë fitimet tuaja.

Kjo është e vërtetë për të gjitha bonuset, jo vetëm ofertat e regjistrimit në librari. Mund të ketë oferta bastesh akumuluese, ofertat e kthimit të parave, skemat e besnikërisë, dhe kështu me radhë. Kur rishikoni një libralidhës, ne i shikojmë të gjitha në detaje për t'u siguruar që ato përfaqësojnë vlerë të mirë për paratë dhe ofrojnë disa përfitime të vërteta.

 • Oferta më e mirë e basteve sportive - 22bast
 • Kushtet më të lehta të bastit të bonusit - 1xBet
 • Oferta më e mirë e kthimit të parave - Unibet
 • Shanset e rritura - 1xBet
 • Klubi më i mirë VIP / Programi i Besnikërisë - bet365
 • Oferta falas për baste - bet365

100% deri në:
€/$100
Bonusi i mirëseardhjes
* Vetëm klientë të rinj.

Bast celular & Përvoja e klientit

Është e lehtë të neglizhohet se sa i rëndësishëm është dizajni i faqes në internet kur përpiqesh të gjesh bastebërësit më të mirë. Nëse një libralidhës po ofron mijëra tregje për qindra sporte, atëherë është jetike që faqja të jetë e dizajnuar mirë dhe e lehtë për t'u naviguar. Kjo vlen për çdo aspekt të përdorimit të libralidhësit, që nga momenti që ju bashkoheni. Kjo është arsyeja pse filloni duke rishikuar procesin e regjistrimit; ne sigurojmë që ai të jetë i drejtpërdrejtë dhe që rezervisti të kërkojë vetëm një sasi të arsyeshme informacioni.

Sot, shumica e basteve sportive do të duan të jenë në gjendje të vendosin baste nga pajisjet e tyre celulare me lehtësi. Është jashtëzakonisht i dobishëm në një sërë kontekstesh, sidomos kur shikoni një lojë live. Ne i hedhim një vështrim shumë të kujdesshëm aplikacioneve të bookies dhe faqeve të internetit për celular. Përtej kontrollit që bastet celulare janë të mundshme, ne duam gjithashtu të shohim që aplikacionet/faqet e internetit për celularë janë të dizajnuara mirë, ofrojnë gamën e plotë të funksionalitetit, dhe lejoni lojtarët të vendosin baste në lëvizje me lehtësi.

Aplikacionet më të mira të basteve celulare për AndroidAplikacionet më të mira të basteve celulare për iOS
1. bet3651. bet365
2. Unibet2. bwin
3. 22Bast3. 1xBet

Depozitat & tërheqjet – Pagesat & Siguria

Nuk ka asnjë mënyrë që të mund të vendosni baste pa depozituar më parë fonde në llogarinë tuaj online. Megjithatë, Kjo është e kuptueshme diçka që i bën shumë njerëz nervozë. Kjo është arsyeja pse ne i hedhim një vështrim të kujdesshëm të gjitha mënyrave të pagesës që ofrohen. Jo vetëm që ne kontrollojmë që të gjithë të respektohen, i sigurt, dhe të sigurt, por ne duam gjithashtu të shohim se ka një gamë për të përmbushur nevojat e të gjithëve. Rezervuarët më të mirë do të ofrojnë shumë më tepër sesa thjesht pagesa me kartë krediti dhe debiti; ju gjithashtu duhet të jeni në gjendje të përdorni një sërë kuletash elektronike, kartat e parapaguara, sistemet e pagesave celulare, transferta të shpejta bankare, transfertat bankare, madje edhe kriptovalutat.

Përtej mënyrave të pagesës, ne gjithashtu kontrollojmë kohën e transaksionit. Depozitat duhet të jenë të menjëhershme, të paktën me shumicën dërrmuese të mënyrave të pagesës, ndërsa kërkesat për tërheqje duhet të përpunohen shpejt në mënyrë që të mos mbeteni duke pritur për fitimet tuaja. Përveç kësaj, ne do të shikojmë politikën e tërheqjes për të parë nëse ka ndonjë kufizim, të tilla si një kapak mujor, dhe nëse po nëse janë të drejta dhe në përputhje me standardet e industrisë.

Zgjidhje bankare për depozitat & Tërheqjet
Metoda e pagesësLlojiMin. DepozitëMaks. DepozitëTarifatKoha e tërheqjes
portofolin elektronik10-30 €/$e ndryshueshmenrderi në 24 orë
portofolin elektronik10-30 €/$e ndryshueshmenr1-3 ditë
portofolin elektronik20-30 €/$e ndryshueshmenr1-5 ditë
kriptomonedhëe ndryshueshmee ndryshueshmenr1-7 ditë
karta bankare1-10 €/$e ndryshueshmenr3-5 ditë
transaksionet bankare30 €/$e ndryshueshmenr3-7 ditë

Shërbimi ndaj klientit

Edhe kur bëni baste me libraritë më të mirë në internet, ju mund të përjetoni probleme herë pas here ose thjesht keni një pyetje që kërkon përgjigje. Kjo është arsyeja pse ne shikojmë me kujdes mbështetjen e klientit të ofruar nga krijuesit e basteve. Përveç shikimit të seksioneve të ndihmës së sajteve, për të siguruar që ato janë të detajuara dhe informacioni është paraqitur në mënyrë të qartë, ne do të shikojmë mënyrat në të cilat mbështetja e klientit mund të kontaktohet dhe orët e tyre të funksionimit. Ne duam të sigurohemi që ekipi i mbështetjes së klientit të përgjigjet shpejt, se është e sjellshme, dhe se ofron këshilla të qarta dhe të dobishme.

Pro

 • Të dhënat tuaja të ndjeshme janë të sigurta
 • Siguroni depozitat dhe tërheqjet
 • Pa sherr, akses direkt në ueb

Kundër

 • Të dhënat tuaja personale mund të bien në duar të gabuara
 • Pagesa të vonuara
 • Shërbimi ndaj klientit nuk ofrohet kur nevojitet

Vlerësimi i përgjithshëm

Pas shqyrtimit të të gjithë faktorëve të mësipërm, më pas do t'i japim libralidhësit një vlerësim dhe rekomandim të përgjithshëm. Kjo nuk do të thotë që ne rendisim të gjithë rezervistët që ekzaminojmë, pasi ne nuk do të rekomandojmë asnjë që nuk është mjaftueshëm i mirë. Megjithatë, pas shqyrtimit të të gjitha sa më sipër, nëse mendojmë se meriton të njihet si një nga prezantuesit më të mirë, atëherë ne do të shkruajmë një përmbledhje të plotë që ju ta lexoni. Merrni pak kohë për të lexuar disa nga komentet tona dhe ne jemi të sigurt se do të gjeni librin tuaj të përsosur në internet.

Një udhëzues për bonuset më të mira të prezantuesve

Siç u përmend, të gjithë rezervistët online do t'u ofrojnë klientëve bonuse. Ka bonuse të mirëseardhura për të ndihmuar në tërheqjen e klientëve të rinj dhe më pas shumë bonuse dhe promovime të tjera që shërbejnë si stimuj për të vazhduar kthimin. Megjithatë, ne jemi të vetëdijshëm se bota e bonuseve të basteshkruesve mund të jetë pak konfuze në fillim, veçanërisht në lidhje me kushtet e basteve, kështu që këtu është një udhëzues i shkurtër për gjithçka që duhet të dini.

Bonusi më i zakonshëm që do të hasni është një bonus regjistrimi. Libërshitësi do të ofrojë të përputhet me depozitën tuaj të parë deri në një shumë të caktuar, duke u siguruar që keni mjaft fonde në llogarinë tuaj. Për shembull, ju mund të shihni diçka të tillë 100% deri në $100, që do të thotë se ato do të përputhen me depozitën tuaj deri në $100, d.m.th. depozitim $100 dhe kam $200 në llogarinë tuaj. Ndonjëherë këto bonuse janë edhe më të mëdha, 150% apo edhe 200%.

Nëse një librari në internet nuk ofron një bonus të depozitës së parë si ofertën e tij të regjistrimit, me shumë gjasa do t'ju ofrojë një formë të bastit falas ose bast të përputhur. Për shembull, nëse bëni një $5 bast, atëherë ata do t'ju japin një tjetër $5 bast falas. Ndonjëherë oferta mund të jetë edhe më bujare dhe t'ju ofrojë një bast të dyfishtë ose të trefishtë, apo edhe baste të shumta.

për fat të keq, jo të gjitha bastet që vendosni do të fitojnë. Për të ndihmuar dhe kompensuar për këtë, shumë rezervistë online do t'ju ofrojnë kthim parash në bastin tuaj të parë ose një bast zëvendësues nëse ai humbet. Për shembull, nëse humbni një $10 bast që një ekip të fitojë, atëherë do të keni mundësinë të vendosni një tjetër $10 bast të një natyre të ngjashme.

Shumë rezervistë në internet ofrojnë një formë promovimesh me shanse të rritura. Kjo mund të jetë aq e thjeshtë sa ato ofrojnë shanse veçanërisht bujare për një lojë ose ngjarje të caktuar, ose mund të jetë pak më e ndërlikuar dhe të përfshijë shanse të rritura për bastet e akumuluesve (kur kombinoni shumë baste). shpeshherë, këto janë në dispozicion çdo javë, veçanërisht në ligat kryesore sportive.

Termat dhe kushtet e bonusit të shpjeguara

Çdo bonus që ju ofrohet do të vijë me termat dhe kushtet e bashkangjitura. Është jetike që t'i kuptoni këto sikur të mos përmbushen, prezantuesi mund të ketë të drejtën të konfiskojë bonusin dhe çdo fitim të lidhur.

Një kërkesë për bast është se sa ju duhet të vini bast përpara se të bëni një tërheqje. Zakonisht shprehet si shumëfish i shumës së bonusit, për shembull 5x. Kjo do të thotë se nëse do të pranonit një $50 bonus me 5x kërkesa për bast, atëherë do të duhet të vësh bast $250 për të përmbushur kërkesat.

Kjo mund të duket sikur keni vënë baste shuma të mëdha për të përmbushur kërkesat e basteve. Megjithatë, më shpesh ju do të jeni në gjendje të përdorni çdo fitim që rezulton nga një bonus për të përmbushur kërkesat. Prandaj, nëse vendosni baste fituese, thjesht mund të përdorni fitimet prej tyre për të vendosur më shumë baste dhe për të punuar drejt përmbushjes së kërkesave.

Do të shihni disa kufizime të tjera. Për shembull, shpesh do të ketë përcaktime në lidhje me shanset për bastet kualifikuese. Për shembull, termat mund të thonë se shanset duhet të jenë 1.40 ose me lart. Me fjale te tjera, nëse vendosni baste me shanse më të ulëta se kaq, atëherë basti nuk do të llogaritet në kërkesat e bastit. Për më tepër, mund të kufizohet në disa lloje bastesh. Për shembull, mund t'ju duhet të përdorni vetëm baste akumuluese me një numër minimal ngjarjesh dhe shanse minimale.

Ka disa gjëra të tjera për të cilat duhet të keni parasysh. Shume shpesh, do t'ju duhet të plotësoni kërkesat e bastit brenda një afati kohor të caktuar. Ju gjithashtu duhet të jeni të vetëdijshëm për potencialin e abuzimit të bonusit, për shembull, krijimi i llogarive të shumta për të kërkuar bonuse të shumta. Megjithatë, e gjithë kjo do të shpjegohet qartë në termat dhe kushtet e bonusit, prandaj sigurohuni që të merrni kohë për t'i lexuar ato përpara se të pranoni një bonus.

Porta juaj drejt rezervistëve më të mirë në internet

Ne kemi punuar shumë për të bashkuar të gjitha burimet që ju nevojiten për të gjetur librat më të mirë përreth. Faqja jonë është absolutisht e mbushur me informacione dhe ne e përditësojmë atë në baza shumë të rregullta. Nëse jeni duke kërkuar për një vend të ri për të bastuar, pastaj merrni pak kohë për të eksploruar dhe ne jemi të bindur se së shpejti do të mbështesni lojtarët dhe ekipet tuaja të preferuara në një bastevëllim fantastik në internet.

Më shumë komente nga Bookie Best